MAKIJAŻ PERMANENTNY GDAŃSK - tel. 666 747 393
Certyfikowana Linergistka, trener i szkoleniowiec makijażu premanenego Aleksandra Gruszka
Przed i po zabiegu
Przed i po zabiegu

Jak się przygotować do zabiegu mikropigmentacji?

Zasady ogólne to na dzień przed i kilka dni po nie powinnaś pić alkoholu (rozrzedza krew i znacznie obniża odporność na ból). Nie zażywaj aspiryny i innych leków rozrzedzających krew. 

Przed pigmentacją kreseczki na powiece
, szczególnie jeśli masz naczynkową powiekę, warto na dwa tygodnie przed
zabiegiem zażywać rutinoscorbin dwa razy dziennie po jednej tabletce. Na 4-5 dni przed zabiegiem można też stosować lek ARNICA MONTANA homeopathic
3 x 5 granulek pod język, trzymając w jamie ustnej do rozpuszczenia (ok. 2-3 minuty). Pomoże to obkurczyć naczynka, przez co zminimalizujemy obrzęk i dyskomfort występujący po zabiegu.
I najważniejsze, na miesiąc przed należy odstawić wszelkie preparaty na porost rzęs!


BARDZO WAŻNE w przypadku pigmentacji UST !!!

Przed zabiegiem zaleca się przyjmowanie leku przeciw opryszczce o nazwie HEVIRAN lub HASCOVIR Control.
HEVIRAN jest to lek sprzedawany w większych dawkach na receptę, więc jeśli umówiłaś się na makijaż permanentny UST, idź do swojego lekarza rodzinnego i powiedz, że masz skłonność do opryszczki, a że planujesz mikropigmentację ust, potrzebujesz recepty na ten lek. HASCOVIR Control dostępny jest bez recepty, ale występuje tylko w najmniejszej dawce 200mg.
Około dwa tygodnie przed i po zabiegu nie należy zażywać antybiotyków. Bezpośrednio przed i po pigmentacji ust należy bezwzględnie unikać alkoholu, szczególnie jest to ważne w przypadku ust.    HEVIRAN
lub HASCOVIR Control
 jeśli nie masz skłonności do opryszki, dawka profilaktyczna  przez 4 dni przed zabiegiem i po    
 3 x dziennie po 200 mg      
 jeśli masz opryszczę nie częściej niż 2 razy w roku
 przez 4 dni przed zabiegiem i po
 3 x dziennie po 400 mg
 jeśli masz opryszczkę częściej niż 2 razy w roku
 przez 5 dni przed zabiegiem i po
 3 x dziennie po 800 mg
 jeśli wystąpi opryszczka po zabiegu
 zwiększamy dawkę  3 x dziennie po 800 mg

 

* zażywając HEVIRAN należy pamiętać aby pić dużo wody.

 

JAK DBAĆ O MAKIJAŻ PERANENTNY PO ZABIEGU

1.     Najważniejsza zasada !!! Do momentu odpadnięcia strupka (5-10 dni) zasuszamy miejsce pigmentacji !!! Oznacza to, że bezwzględnie unikamy wody, mycia jakimkolwiek mydłem, mleczkiem czy tonikiem. Nie chodzimy na basen, saunę, nie siedzimy długo w wannie czy pod prysznicem.

2.     Smarujemy maścią tylko wówczas gdy czujemy nieprzyjemne ściąganie i suchość, bardzo malutko i nie częściej niż dwa razy na dobę.

3.      Absolutnie NIE przyspieszamy procesu wyłuszczania, nie zdrapujemy strupków, dajemy im w naturalny sposób odpaść, nie drapiemy i nie pomagamy im odpaść. Im dłużej będą strupki tym ładniej i równomierniej przyjmie się pigment, a makijaż będzie dłużej się utrzymywał.

4.      W miarę możliwości unikamy intensywnego opalania, szczególnie plaży i solarium. Ale nie dajmy się zwariować J odrobina słońca (np. na spacerze) nie zaszkodzi makijażowi. Po wyłuszczeniu (przez około 5-6 tygodni) przed opalaniem należy brwi posmarować kremem z wysokim filtrem UV 35+.

5.     Unikamy alkoholu w szczególności przed i kilka dni po zabiegu, dotyczy to przede wszystkim ust.

 

  CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO W CZASIE (3-4 TYGODNI) DO KOREKTY

1.     Obrzęk, opuchlizna, zaczerwienienie, szczególnie w przypadku kresek na powiekach i ustach. Ewentualnie zasinienie w przypadku powiek. Objawy te nie powinny się  utrzymywać się dłużej niż 5 dni, zazwyczaj ustępują po 1-3 dniach.

 

2.     Na przestrzeni czasu kolor zblednie o około 30-50%.
Po zabiegu w miejscu pigmentacji zacznie tworzyć się skorupka, która po 5-10 dniach całkowicie odpadnie/wyłuszczy się z większą częścią pigmentu, nie należy pomagać odpaść strupkom, ani ich drapać. Po samym wyłuszczeniu kolor może być bardzo jasny, lub nawet w przypadku brwi lekko różowy, czy rudy, ale na przestrzeni kolejnych 3-4 tygodni nieco się wzmocni, ułoży w skórze i przybierze zimniejszy odcień. Tak to się wygląda, ponieważ po samym wyłuszczeniu, pigmentowana skóra jeszcze nie jest do końca wygojona i potrzebuje tych kilku tygodni, aby dojść do siebie. EFEKT MAKIJAŻU OCENIAMY NIE WCZEŚNIEJ NIŻ PO 4 TYGODNIACH! W tym czasie nie należy nadmiernie opalać miejsca pigmentacji, ale codzienne słońce (np. na spacerze) nie zaszkodzi makijażowi.

 

3.     Kolor może przyjmować się nierównomiernie, przez co nadany kształt może nieco ulec zmianie. Ewentualne braki uzupełniamy na korekcie. 

4.      Kolor może również przybierać nieco inny odcień. Zależy to od Twoich indywidualnych preferencji. PAMIĘTAJ to nie jest powód do niepokoju, wszystko poprawimy na korekcie, w nieco innych proporcjach zmieszamy pigmenty, uwzględniając (już znane nam) reakcje twojej skóry na pigment, wzmocnimy, ocieplimy lub ochłodzimy kolor. Do tego czasu, możesz robić sobie tradycyjny makijaż aby zatuszować niedoskonałości, to normalne w tym okresie.

PAMIĘTAJ JEDNAK, że dużo zależy od CIEBIE,  ważne jest to abyś dbała o makijaż wg zaleceń.


UWAGA! Korektę wykonujemy nie wcześniej niż po 30 dniach i nie później niż po 90 dniach, po upływie 90 dni zabieg będzie dodatkowo płatny, chyba, że wcześniej ustalimy indywidualnie dłuższy termin. Nie stawienie się (bez uprzedzenia na minimum 48h przed) na umówioną korektę, skutkuje tym, że wizyta przepada, a umówienie kolejnego terminu wiąże się z dodatkową opłatą.

w razie pytań zachęcam do kontaktu na FB
www.facebook.com/makijazpermanentnygdansk/
lub pod nr tel 666 747 393
makijaż permanentny
Gdańsk
Ola
Strona głównaPrzebieg wizytyMetoda cienia czy piórkowaPrzed i po zabieguPrzeciwskazaniaJak długo utrzymuje się makijaż permanentnygaleria zdjęć CennikPROMOCJEHIFUOferta szkoleniowaOpinieKontakt