MAKIJAŻ PERMANENTNY GDAŃSK - tel. 666 747 393
Certyfikowana Linergistka, trener i szkoleniowiec makijażu premanenego Aleksandra Gruszka
Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny
Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny


Zdjęcie brwi przed i bezpośrednio po zabiegu

Przyjmuje się, że makijaż permanentny utrzymuje się średnio od 1-5 lat. Zależy to jednak od wielu czynników. Przede wszystkim od miejsca jakie poddawane jest zabiegowi (brwi, oczy, usta), a także od zastosowanej metody, użytych pigmentów, indywidualnych preferencji skóry, PH potu, trybu życia, wystawiania makijażu na działanie słońca, solarium, zażywanych leków czy używek.

W przypadku pigmentacji brwi, metoda piórkowa/włoskowa,
z uwagi na mniejszą powierzchnię pigmentacji, jest dużo mniej trwała od tradycyjnej metody cienia. Jest ona jednak bardzo delikatna, przez co ma swoich zwolenników. Przyjmuje się, że metoda piórkowa utrzymuje się max do roku. Metoda cienia/cieniowania/ombre utrzymuje się od 1-3 lat, a czasem nawet dłużej, nie mniej jednak należy pamiętać, że makijaż codziennie się wypłukuje i blednie z miesiąca na miesiąc, dlatego bywa, że już po około roku nie wygląda tak atrakcyjnie jak na początku, w takim przypadku należy go po prostu odświeżyć. Cena takiego odświeżenia jest o połowę niższa od ceny zabiegu.

 
zdjęcie ust przed i bezpośrednio po zabiegu

 


Kreski na oczach to przeważnie najbardziej trwały makijaż, który utrzymuje się najdłużej nawet do 5 lat i blednąc cały czas wygląda atrakcyjnie.

Najtrudniej pigment przyjmują usta, które są dobrze ukrwione i ciemniejsze od reszty skóry, makijaż ten daje najmniej spektakularny efekt, ponieważ pigmentując lekko różowe usta na nieco bardziej różowy kolor, po wygojeniu ostateczny efekt nie jest tak wyrazisty jak w przypadku brwi czy kresek, gdzie ciemnym barwnikiem pigmentujemy jasna skórę. Usta po pigmentacji, zyskują odcień o kilka tonów ciemniejszy niż przed zabiegiem i delikatny kontur oraz pełniejszy kształt. Makijaż ten utrzymuje się od 2-5 lat. Poniższe zdjęcie przedstawia usta przed i wygojone 5 tygodni po pierwszej pigmentacji, przed małą korektą.


 

Zdarza się, że skóra przyjmuje pigment lepiej lub nieco gorzej. Dużo w tej kwestii zależy od prawidłowej pielęgnacji po zabiegu, ale również od skóry. Przy nieprawidłowej pielęgnacji, zdrapaniu strupka lub narażaniu makijażu na działanie wody, będzie miał on nierównomierny koloryt i w miejscu zdrapania strupka będzie jaśniejsza plamka. W przypadku skóry, która gorzej przyjmuje pigment, po wygojeniu kolor może być jaśniejszy niż oczekiwany. Skórki, które mogą gorzej przyjmować pigment, to skóry młode (od 18 do nawet 30 roku życia), skóry grube, tłuste, cery trądzikowe. Każda skóra jest w stanie przyjąć jednorazowo jakąś określoną dla siebie ilość barwnika, młody system immunologiczny często wypiera jego część, w takich sytuacjach potrzebne jest dodatkowe dopigmentowanie, które wykonujemy do 3 miesięcy od korekty (i jest ono dodatkowo płatne jak w cenniku). Zdecydowanie najlepiej pigment przyjmują skóry suche i dojrzałe, tu czasami nie jest nawet potrzebna korekta. Trzeba jednak pamiętać o tym, że makijaż permanentny ma wyglądać naturalnie, po wygojeniu może być mniej lub bardziej intensywny (w zależności od użytych pigmentów i oczekiwań klientki) ale zawsze będzie miał efekt cienia, a nie ostrego i mocnego tatuażu. Nigdy nie będzie wyglądał tak intensywnie jak bezpośrednio po zabiegu, bo nie jest to tatuaż. Panie, które chciały by uzyskać efekt tak mocny jak po zabiegu powinny udać się do studia tatuażu. Poniższe zdjęcie prezentuje makijaż brwi bezpośrednio po zabiegu i po wygojeniu.


 

 

 

Mam nadzieję, że dość wyczerpująco odpowiedziałam na te często zadawane przez Was pytania :-)

 w razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaku na FB
www.facebook.com/makijazpermanentnygdansk/


lub pod nr tel 666 747 393
zapraszam Ola
Makijaż Permanentny Gdańsk

 
Strona głównaPrzebieg wizytyMetoda cienia czy piórkowaPrzed i po zabieguPrzeciwskazaniaJak długo utrzymuje się makijaż permanentnygaleria zdjęć CennikPROMOCJEHIFUOferta szkoleniowaOpinieKontakt